SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål 5806042
nr 580 6042
Skål
silver, på rund träfot, höjd 13 cm, stämplad: ”BHE (kattfot) LS”, soppslev, nysilver, längd 24 cm, stämplad: ”GAB EX. PNS. ALP”
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 april 2009
kl 18:25:55
100 kr
150 kr
250 kr
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal